vinne_pivnice_mackas_logoMačkáš je čarovné historické miesto s vínnymi pivnicami ručne tesanými do tufovej skaly zo 17. storočia s bohatou históriou vsadenej do prírodnej scenérie skál a divokej prírody. Tieto vínne pivnice ti dajú neopakovateľný zážitok pri ochutnávke vína. Nenechaj si ujsť jedinečný zážitok spojený s ochutnávkou vína vo vínnej pivnici na Mačkáši. Viac o ochutnávkach nájdete priamo na stránke Mačkáš vínne pivnice.

Lokalita Mačkáš 162-197 mn.m. Skalnaté svahy lokality sú orientované juhovýchodne a boli historicky vhodné na pestovanie viniča. V súčasnosti sa na tento účel využívajú len v minimálnej miere. Pod vinohradmi sú v skalnej tufovej časti vyhĺbené pivnice. Tieto pivnice podľa historických prameňov pravdepodobne slúžili ako úkryty pred tureckými vpádmi.

Dnes sa využívajú na uskladnenie vína. To ,že tieto pivnice jestvovali už pred rokom 1673 sa dozvedáme z podania v cirkevnej kroniky, kde sa píše, že evanjelici v čase najhlbšieho prenasledovania sa tu schádzali na služby božie. V polovici 19. storočia slúžili na ubytovanie sluhov, ktorí pracovali pre Konkolyho. Dnes slúžia na ochutnávky vín a rekreačné účely – relax.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam otázka: