Milí vinári, vinohradníci a milovníci vína, srdečne Vás pozývame na 8. ročník Nitrianskeho vínneho festivalu. Víno – pôžitok bohov, kráľov a bohémov – sa tak opäť raz stane bodom, na ktorý počas dvoch dní upriamime celú svoju pozornosť.

kedy: 29. – 30. september od 16:00 do 22:00
kde: Nitriansky hrad a obec Veľký Cetín
cena: 15 € deň
vstupenky: kúpiť online

Pred samotným festivalom sa bude konať, pod patronátom významného slovenského šľachtiteľa viniča Ing. Ondreja Korpása CSc., odborná degustácia slovenských vín s vyhodnotením tých najlepších a následne udelením cien. Prezidentom súťaže bude dekanka FZKI doc. Ing. Klaudia Halászová, PhD. a správny priebeh odbornej degustácie bude garantovať predseda hodnotiacich komisií Ing. Štefan Ailer PhD. Ceny za najlepšie vína si víťazi preberú na otvorení festivalu.

Tešiť sa môžete na ochutnávku plodov celoročnej práce viac ako päťdesiatky vinárstiev. Najväčšie zastúpenie budú mať výrobcovia vína z Nitrianskeho kraja, kde sa predstaví napríklad Chateau Topoľčianky, Vinárstvo Trnovec, PD Mojmírovce, či Žitavské vinice. Priestor dostanú i južnoslovenskí zástupcovia z VVD Dvory nad Žitavou, Vintop Karkó, Chateau Marco, aj vinári z Tekova. Nebude chýbať ani slávny Tokaj a vinárska ikona mesta Skalica, pán Masaryk so svojimi vínami.

Významným obohatením tohto ročníka je fakt, že pozvanie organizátorov prijali aj významní vinári z francúzskych oblastí Champagne, Alsaska či z južného Francúzska. Návštevníci tak budú mať možnosť porovnať naše vína so svetoznámymi francúzskymi.

2 komentáre

  1. Miroslav Halmo

    Na vínny festival v Nitre som chodil s malými prestávkami úplne od začiatku. Tento ročník bol pre mňa ale určite tým posledným. Obrovské sklamanie z totálne predražených ochutnávok. Minul som 25€ za malý poharik a 25 žetónov a ochutnal som 10 vzoriek vín v priemernej reálnej predajnej hodnote tak 5-8€ za fľašu. Jedna vzorka mala 0,2 až 0,3dl, čo znamená, že jedna flaša vína v hodnote 6€ na tomto festivale stála až 14€!!! Hamba organizátorom, že také niečo vôbec dopustili 🙁

    Odpovedať

  2. Dobrý deň pán Halmo, mrzí nás negatívny postoj k podujatiu Nitriansky vínny festival 2017. Skúsime osloviť organizátorov podujatia, ťažko povedať či sa budú vôbec obťažovať odpovedať na otázku.
    Z tohto pohľadu odporúčame skôr navštíviť nové podujatie Chute Malých Karpát kde za cenu 25€ dostanete nepomerne viacej.

    Odpovedať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam otázka: