Bojnický festival vína spája zážitok degustácie poctivých vín s konkrétnym príbehom ľudí, ktorí tieto vína svojím umom a rukami tvoria, spolu s jedinečnou atmosférou mestečka s najromantickejším zámkom na Slovensku, vďaka čomu Bojnice nazývajú Avignon strednej Európy. Radi by sme vám predstavili aj najlepšie reštaurácie, ktoré tu dnes na gastro scéne pôsobia.

Program

Sobota 19. október od 11.00 do 18.00 hod.
Festival poctivých vín 1. ročník
7 vínnych zastávok = 7 originálnych vinárstiev = mnoho poctivého vína 

Veríme, že za poctivým vínom sa vždy ukrýva príbeh konkrétnych ľudí. Cieľom nášho festivalu nie je kvantita, ale autentický pôvod a jedinečnosť vín. Na 7-mich vínnych zastávkach môžete aj za prítomnosti vinárov ochutnať ich originálne vína.

Festival sa nesie v duchu filozofie SLOW TRAVEL. Teda pomaly ďalej zájdeš… Preto sme zvolili 7 vinárstiev, aby ste si ich poctivé vína mohli počas festivalu skutočne vychutnať. Každý vinár ponúkne na ochutnávku viacero poctivých vín, takže paleta degustačných vzoriek bude dostatočne široká.

Festivalová ochutnávka vín začína o 11.00 a potrvá do 18.00 hod. Všetkých 7 vínnych zastávok je v dosahu historického centra mesta Bojnice v rámci príjemnej prechádzky pešo (orientačná mapka je súčasťou vínnej info brožúrky).

Vinári

Snahou festivalu je predstaviť autentické, moderné vinárstva s príbehom zo Slovenska i zahraničia a ich poctivé vína.

Vínne zastávky:

  • Hotel Belassi / Frtus Winery
  • Muzika restaurant / Mátyás Pince
  • Alej restaurant / Vinárstvo Habsburg
  • Biograf restaurant / Vinárstvo Tajna
  • Vinotéka Sun Wines / Bodegas Carchelo (Španielsko) – pozn.: na tomto mieste si môžete počas podujatia (11.00 – 18.00 hod.) dokúpiť ďalšie degustačné kupóny
  • Hotel Bojnický vínny dom / Vinárstvo Lekýr
  • Múzeum praveku / Bodega Familia Schroeder (Argentína) – pozn.: v areáli múzea nie je k dispozícii WC

* Hviezdoslavova ulica č. 34 / dom Bencovje grunt – miesto, kde si môžete v deň konania podujatia sobota 19.10.2019 kúpiť degustačný pas na festival (v čase 10.00 – 15.00 hod.)

Viac informácií nájdete na codnes.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam otázka: