Ampelografia Slovenska je odborná vinohradnícka kniha s podrobným popisom odrôd viniča použiteľných pre stredoeurópske podmienky.

Poteší nás, ak Vás predstavovaná monografia zaujme natoľko, že ju budete chcieť sami používať, mať ju vo svojej knižnici, prípadne ňou obdarovať niekoho blízkeho so záujmom o vinohradníctvo.

Na stránke nájdete najpohodlnejšiu možnosť objednať si knižný titul kolektívu Ing. Doroty Pospíšilovej, PhD., Ing. Daniela Sekeru, PhD., Ing. Tibora Rumana, PhD. a spol.

Keďže odrody viniča a ich plody možno využiť mnohorako (čerstvé hrozno na stôl, osviežujúci mušt, lahodný sirup, zdravé víno, sušené hrozienka, trvanlivý kompót či marmeláda, alebo vinič rastúci ako rastlina ponad chodník, ako pergola, …), isto radi siahnete po dobrej literatúre.

Taktiež rôznorodosť a sortová unikátnosť vín zo spracovaného hrozna očarúva okrem degustátorov aj ľudí, ktorí chcú lepšie rozumieť kráse vína, vinič je tak rastlinou veľmi cenenou a informácie o rôznych jeho odrodách vyhľadávané mnohými záujemcami.

Ampelografia Slovenska
Ampelografia Slovenska