Svetová produkcia vína by mala oproti slabému minulému roku vzrásť o 12 %. Podľa prvých odhadov Medzinárodnej organizácie pre vinič a víno dosiahla produkcia vína v roku 2018 vyše 280 miliónov hektolitrov, čo je jeden z najvyšších objemov produkcie od roku 2000.

Medzinárodná organizácia pre vinič a víno (OIV) odhaduje, že celosvetová produkcia vína vzrástla tento rok o 12,35 % na 282 miliónov hektolitrov. Na porovnanie, minulý rok to bolo 251 miliónov hektolitrov, najmenej za vyše dve desaťročia.

devín-vinoguru

Tento rok by mala produkcia vína v Európe vzrásť o 19 % na 168 miliónov hektolitrov, k čomu prispela vyššia úroda hrozna vo všetkých troch hlavných vinárskych regiónoch.

Taliansku, ktoré je najväčším producentom vína na svete, sa podľa OIV produkcia zvýšila o 14 % na 48,5 milióna a vo Francúzsku (svetová dvojka) o 27 % na 46,45 milióna hektolitrov.

Aj v Španielsku sa produkcia tento rok podľa údajov OIV zvýšila, a to o 26 % na 40,9 milióna hektolitrov.

Rast produkcie vína predpokladá organizácia aj v USA, ktoré sú 4. najväčším producentom. Ako uviedla, produkcia v tejto krajine dosiahla tento rok 23,9 milióna hektolitrov. To znamená rast o 2 %. V USA sa tak produkcia vína zvýšila už tretí rok za sebou. (tasr)

Guru odporúča pozrieť aj:

Časopis VINOTÉKA Myslím že netreba predstavovať jediný slovenský časopis o víne (ak ich je viac, prosím opravte ma), no pokiaľ naozaj o časopise od Tibora Vitteka poču...
Súťaž s MINI JAGNETMI Radi fotíte, chodíte do prírody či cestujete? Vychutnajte si výnimočné okamihy pri cestovaní a potulkách v prírode s MINI JAGNETOM. Ak sa vám podarí...
Jozef Repa: „Vždy sa bojím“ Jozef Repa z Repa Winery hovorí o svojich úspechoch na medzinárodných súťažiach, ale nie len o nich. https://www.youtube.com/watch?v=EXeNDInnKLw &...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam otázka: