Iba jediný raz v roku máte jedinečnú možnosť objaviť pod povrchom skryté vinárske „mesto pod mestom“. Už po dvanástykrát sa totiž naplnia trnavské historické stredoveké pivnice tým najopojnejším mokom na svete – vínom.

kedy:28. október 2017 od 10:00 do 22:00
kde:pivnice mesta Trnava
cena:35 € (z toho 12 € na nákup vína)
vstupenky:predaj vstupeniek od 17. októbra
organizátor:Vincech – Trnavský spolok priateľov vína
kontakt:0905 97 40 02

Lístky si je potrebné vopred rezervovať vo vinotéke Vincech na Hlavnej ulici 5. Predaj lístkov bude spustený už od 15.10. 2017 taktiež vo vinotéke. 

Slávne tradície trnavského vinárstva a vinohradníctva ožívajú každoročne v Trnave prostredníctvom Dňa vínnych pivníc. Milovníkom vína sa otvárajú podzemné priestory starobylých pivníc, aby s čašou plnou tohto opojného moku objavili Trnavu ako pod povrchom skryté vinárske „mesto pod mestom“.

Podľa listiny z roku 1278 Trnava ako slobodné kráľovské mesto vlastnila vysoko produktívne vinice v Uhorsku, siahajúce od dnešnej Rače až po Svätý Jur. Víno patrilo k najdôležitejším obchodným komoditám a bolo ho treba aj niekde skladovať. A tak vybudovali pod mešťanskými domami rozsiahle pivnice, ktorých tajomstvo máte možnosť počas tohto dňa odhaliť.

Príjmite pozvanie na putovanie tajomnými uličkami historického centra mesta a nechajte sa zviesť zmyselnou vôňou a ešte opojnejšou chuťou vín, dorábaných s najväčšou láskou a starostlivosťou, akú môže vinohradník ponúknuť, v autentických priestoroch, ktoré vás každým krokom a každým dychom vtiahnu hlbšie do slávnej vinárskej histórie mesta Trnava. Ochutnajte známe, či menej známe odrody vín a odhaľte tajomstvo dobrého vína.

Guru odporúča pozrieť aj:

Rekordný počet slovenských vín vo Viedni August neodmysliteľne patrí odbornej degustácii súťaže AWC Vienna. Stalo sa už takmer pravidlom, že počet slovenských vín na AWC Vienna sa neustále ...
Uzatváranie vína Vínny sektor sa vyznačuje udržiavaním silných tradícií, aj napriek tomu podlieha istým modernizáciám ako vo výrobe, tak aj v používanú rôznych mater...
Degustácia vín Anton Uhnák v Dome vína Žilina   Dovoľujeme si Vás pozvať na degustáciu slovenských vín výrobcu Anton Uhnák - Čajkov v piatok 21.4.2017 o 18:00 hod. v priestoroch DOMu VÍN...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam otázka: